Pędzel do akrylu - Kozłowski

PĘDZLE KOZŁOWSKI - NAJWYŻSZA POLSKA JAKOŚĆ I PRECYZJA

Eleganckie, zadbane paznokcie to marzenie większości kobiet. Ostatnie trendy wskazują, że najmodniejsze są długie, nierzadko finezyjnie ozdobione paznokcie o kształcie migdału, ostrza albo ścięte w szpic. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie twardą, mocną i odporną płytką o wymarzonym profilu. Niektóre panie mają problemy z łamliwością i kruchością paznokci, w związku z czym wydaje się, że nie mogą pozwolić sobie na wymarzony fantazyjny manikiur. Nic bardziej mylnego – zadbane dłonie mogą być również ich wizytówką. Wystarczy, że zdecydują się na przedłużanie paznokci w salonie piękności albo w domu.

Jednym z popularnych obecnie sposobów zapewniających idealny manikiur jest metoda akrylowa. Taka technika pozwala cieszyć się zadbanymi dłońmi i perfekcyjnymi paznokciami, nawet jeśli nasze własne są delikatne i niezbyt ładne. Co więcej, profesjonalnie położony akryl (przy użyciu specjalnych pędzli do akrylu) będzie trzymał się, nie zmieniając swojego wyglądu przez kilka tygodni (materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne). Po tym czasie konieczne okaże się uzupełnienie warstw w miejscach odrastania płytki. Może to zrobić kosmetyczka, a jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni zestaw – możemy też to zrobić samodzielnie w domowym zaciszu.

Masę akrylową przygotowuje się z liquidu, czyli płynu oraz proszku. Oba składniki łączy się ze sobą (zazwyczaj w proporcjach 3:2), uzyskując powoli gęstniejącą masę. Utwardzanie następuje w ciągu kilku minut od nałożenia materiału profesjonalnymi pędzlami do akrylu. Ten czas to moment na modelowanie pożądanego kształtu.

Zanim jednak przystąpimy do nakładania, trzeba odpowiednio przygotować naturalne paznokcie – spiłować je, usunąć skórki, wypolerować, pokryć warstwą zabezpieczającą (np. bazą lub odżywką). Poza pędzlami do akrylu, proszkiem, liquidem, bazą i pilnikami w domowym zestawie do przedłużania paznokci powinny znaleźć się również szablony, cleaner, primer, tipsy i gilotynka do ich skracania, blok polerski, bezpyłowe waciki oraz aceton.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pędzli do akrylu w różnych kształtach, z włosia syntetycznego i naturalnego.